Латунь VS Zamak - чи має значення при виборі дверних ручок з чого вони вироблені?

Вибираючи архітектурні елементи інтер'єру, такі як ручки для дверей, меблеві ручки, дуже легко зауважувати на глянцеві покриття, гламурні конструкції та цікаві форми, а не замислюватися, що лежить під цими прекрасними конструкціями. Деякі люди задають нам запитання: «Чи матеріал, з якого виготовлений виріб, взагалі має значення?» Відповідь - безумовно, Так. Давайте подивимося на те, яка відмінність у матеріалів.

Ми розглянемо два найбільш широко використовуваних металів для дверних та меблевих ручок - латунь і замак. Вироби із латуні приблизно на 30-80% дорожчі у порівнянні з їхніми аналогами із замака. Нас часто запитують: «У чому різниця?» Щоб відповісти на це, спочатку давайте подивимося, що це за два метали і різницю між ними.

Сьогодні про замак.

Замак, також широко відомий як Zamac, Pot Metal, White Metal, або просто цинк (цинк - його основна складова.) Замак - це сімейство сплавів з основним металом цинком, включаючи елементи алюмінію, магнію та міді. Назва "Замак" є абревіатурою назв металів, з яких складаються сплави: цинк, алюміній, магній і мідь (або Kupfer, німецькою мовою). Сплав Замак був вперше розроблений в 1920-х роках компанією The New Jersey Zinc Company .

Цинкові сплави в народі називаються білими металами. Раніше, через процеси корозії цинку, у замаку формувався свинець. Зараз, завдяки більш високим промисловим стандартам вдається цього уникати. Що стосується процесу обробки, то Zamak можна гальванізувати, наносити порошкові покриттям, наносити вологу фарбу і покривати хроматографічним покриттям. Замак не можна залишати необробленим, оскільки він швидко руйнується через екологічні фактори.

Латунь - це металевий сплав, що складається з міді та цинку. Латунь є стійкою до зносу та гарним провідником току. Використовується вже століттями, цінується завдяки високій міцності, легкості обробки, стійкості до корозії та привабливому зовнішньому вигляду. Латунь використовується в замках, шестернях, підшипниках, корпусах боєприпасів. Вона широко використовується в рухомих частинах і по всій архітектурній металургійній промисловості, а також для сантехнічних і електричних застосувань. Латунь цінується за можливість легко оброблюватись, зберігаючи при цьому єдину міцність. Латунь відома своєю сприятливістю до покриття і забезпечує стабільну основу для нанесення покриттів матеріалами, такими як хром або нікель.

Отже, в чому полягає основна відмінність між використанням цих двох матеріалів у галузі архітектурної металургії? Це зводиться до чотирьох факторів: 1) економічна вартість, 2) вага продукту, 3) довговічність, 4) внутрішнє / зовнішнє застосування.

Вартість: вартість латуні як сировини набагато вище вартості замак. Це означає, що вартість виготовлених виробів з латуні вище, ніж у виробів з замак.

Вага: латунь важить 8,4 грама на кубічний сантиметр, тоді як замак важить 3,4 грама на кубічний сантиметр. З додаванням інших матеріалів можна очікувати, що виріб з латуні буде важити приблизно вдвічі більше, ніж аналогічний продукт, виготовлений з замак. (Це самий простий спосіб визначити "на око" з чого виготовлена, наприклад, дверна ручка)

Довговічність. По-перше, латунь як метал набагато менш схильний до корозії, ніж замак. З цієї причини замак ніколи не залишають без покриття, в той час як латунь можна використовувати без покриття. Ймовірно, найбільш поширене питання, яке нам задають: «А як щодо того, коли виріб покривається металом? Зрозуміло, після нанесення покриття це не має значення?». Ну, латунь забезпечує набагато більш стабільну основу для процесу нанесення покриття і тому покриття, таке як хром або нікель, буде "прилипати" до латунної основи набагато міцніше, ніж до замак. Коли покриття наноситься на виріб з латуні, воно стає приблизно на 300% більше довговічним, ніж при нанесенні на замак.

Це підводить нас до нашої останньої точки...

Внутрішнє / зовнішнє застосування. Простіше кажучи, предмети на основі латуні можуть використовуватися і внурішньо і зовні, а предмети на основі замак - ні. При використанні зовні вироби на основі замак зіпсуються протягом декількох тижнів або місяців, так як такі чинники, як екстремальна зміна температури, вплив ультрафіолету, дощу, морозу і хімічного або сольового складу в повітрі, вплинуть на поверхню і викличуть відшарування покриття. Це потворить зовнішній вигляд і призводить до структурного руйнування дверної фурнітури. Навпаки, дверні ручки з латуні прослужать довгі роки при різноманітних зовнішніх умовах.

Це ж повторюється і при внутрішньому використанню. Наприклад, ювелірні вироби, такі як обручки, будуть стикатися з дверною ручкою із замак і, в кінцевому підсумку, можуть подряпати обробку. Вироби з замаку легше подряпати ніж з латуні. Інший приклад - на кухні - слід уникати використання миючих засобів та спреїв для кухні на всіх ручках кухонної шафи та ящиках. Іноді може статися надмірне розпорошення миючих аерозолів. Ці засоби для чищення можуть погіршити покриття фурнітури з основою замак.

Тепер ми можемо оцінити + та - і обрати для себе саме те, що найбільш задовольняє потребам: ціна та швидкість або якість, довговічність та, зазвичай, індивідуальність.


Латунь VS Zamak - чи має значення при виборі дверних ручок з чого вони вироблені?
Латунь VS Zamak - чи має значення при виборі дверних ручок з чого вони вироблені?
Латунь VS Zamak - чи має значення при виборі дверних ручок з чого вони вироблені?
Латунь VS Zamak - чи має значення при виборі дверних ручок з чого вони вироблені?

Вы недавно смотрели

Крепление для ковров на лесницу от Enrico Cassina (Енрико Касина)
Мебельная ручка с Камнев Сваровски от MESTRE
Ручка дверная на планке "Овен"
Дверная петля скрытого монтажа SIMONSWERK
Дверная ручка на планке Mestre (Местре) 3741
Карниз BELIZE от Mandelli (Мандели) Италия

Найдите нас